ساخت فرم ، پرسشنامه و آزمون آنلاین رایگان با فرم ساز گوگل فرم

ساخت فرم ، پرسشنامه و آزمون آنلاین رایگان با فرم ساز گوگل فرم

چرا باید در سایت خود فرم قرار دهیم و کاربرد آن در سایت چیست ؟ پاسخ این سوال کاملا واضح است، گاهی اوقات نیاز است که اطلاعات کاربران یا مشتریان را برای ارائه خدمات مورد نیاز از آنها دریافت کنید ویا نیاز به جمع آوری اطلاعات از کاربران جهت ارائه خدمات بر اساس منافع فردی آنها را داشته باشید و یا از آنها در مورد مطلب خاصی نظر سنجی نمایید و یا اینکه به کاربران و مشتریان خود این امکان را بدهید که بتوانند به سادگی با شما تماس داشته باشند. در چنین مواردی استفاده از یک فرم در سایت می تواند بسیار راه گشا باشد. با رسیدن به پاسخ ، این نکته مطرح می شود که مطمئنا برای قرار دادن فرم در سایت نیاز به برنامه نویسی است و نوشتن یک فرم و قرار دادن آن در سایت نیز کار راحتی نیست. اما جای نگرانی نیست ابزار های فرمساز آنلاینی هستند که به کمک آنها می توانید فرم مورد نظر خود را بدون هیچ کدنویسی ایجاد و خیلی راحت فرم را در سایت خود قرار دهید. یکی از فرم سازهای معتبر و رایگان که می توانید از آن استفاده کنید فرم ساز گوگل فرم می باشد.

فرم ساز گوگل فرم چه خدماتی ارائه می دهد؟

فرم ساز گوگل فرم یکی از فرمسازهای قدرمند است که امکان ایجاد فرم را به ساده ترین شکل ممکن و با رابط کاربری بسیار آسان فراهم کرده است. بوسیله فرم ساز گوگل فرم می توانید در سایت خود انواع فرم، نظرسنجی ، پرسشنامه و … را ایجاد نمایید.

برای ایجاد فرم در فرم ساز گوگل فرم کافیست عبارت google form را در گوگل جستجو و بر روی عبارت و بر روی اولین گزینه در نتیجه جستجوی گوگل (Google Forms: Free Online Surveys for Personal Use) کلیک نمایید.

صفحه اصلی فرم ساز گوگل فرم

پس از ورود به صفحه بر روی دکمه “Go to Google Forms” یا “رفتن به فرم نگار google” کلید کنید تا به صفحه ایجاد فرم وارد شوید.

توجه داشته باشید که برای ورود به صفحه ایجاد فرم، باید با حساب گوگل خود حتما لاگین نمایید.

در صفحه بعد در بخش start a new form یا افزودن فرم جدید چند گزینه وجود دارد که با کلیک بر روی گزینه blank یا + می توانید یک فرم خالی ایجاد و از اول آن را طراحی کنید و یا اینکه یکی از قابلهای آماده را انتخاب نمایید.

ایجاد فرم جدید

کادر ایجاد فرم شامل دو بخش می شود

بخش اول سوالات یا Questions نام دارد و موارد که قرار است از کاربر پرسیده شود در این بخش قرار می گیرد.

بخش دوم پاسخ ها یا Responses نام دارد و پاسخ هایی که کاربران ثبت کرده اند در این بخش قرار می گیرد.

کادر ایجاد فرم

بخش اول سوالات یا Questions

در بخش سوالات یا Questions و در کنار کادر ایجاد فرم پنجره کوچکی قرار دارد که بوسیله آن می توانید به فرم آیتمهای مورد نظر خود را اضافه نمایید.

افزودن آیتم

۱- افزودن سؤال جدید: این آیکون سؤال جدید به صفحه اضافه می کند.

۲- افزودن عنوان : این آیکون به فرم عنوان و توضیحات اضافه می کند. می توانید برای هر بخش از فرم خود عنوان و توضیحات جداگانه ای داشته باشید.

۳- افزودن تصویر : این آیکون به فرم تصویر اضافه می کند

۴- افزودن ویدئو : به کمک این گزینه می توانید به فرم خود ویدئو اضافه کنید اما توجه داشته باشید در بخش ویدئو فقط می توانید ویدئو های آپلود شده در یوتیوب را قرار دهید.

۵- افزودن بخش : با کلیک بر روی این آیکون می توانید بخش های فرم خود را از هم جدا نمایید.

با کلیک بر روی آیکون افزودن سؤال جدید یک کادر به فرم اضافه می شود که در این کادر پرسش مورد نظر خود را باید قرار دهید.

آیتم جدید

پس از افزودن سوال های مورد نظر به فرم زمان انتشار آن می رسد برای انتشار فرم کافیست بر روی دکمه SEND یا ارسال که در نوار بالای صفحه کلیک نمایید. انتشار فرم به سه روش انجام می شود.

ارسال فرم

روش اول : ارسال از طریق ایمیل که در این روش می توانید فرم را به ایمیل مخاطبان مورد نظر خود ارسال نمایید.

روش دوم : لینک فرم  که در این روش لینکی در اختیار شما قرار می گیرد که این لینک را می توانید به روش های مختلف منتشر نمایید.

روش سوم : در این روش کد اسکریپتی در اختیار شما قرار می گیرد که جهت نمایش فرم در سایت می توانید این کد را در صفحه مورد نظر در سایت خود جایگذاری نمایید. کاربراین که از سایت ساز پوپش استفاده می کنند به کمک ماژول اسکریپت می توانند فرم ایجاد شده توسط فرم ساز گوگل فرم را در صفحه سایت خود قرار دهند.

توجه داشته باشید که در روش سوم به دلیل سیاستهای امنیتی گوگل امکان استفاده از حالت آپلود فایل وجود ندارد

بخش دوم پاسخ ها یا Responses

در بخش پاسخ ها یا Responses می توانید پاسخها و یا موارد خواسته شده در فرم را که کاربران ثبت کرده اند را مشاهده نمایید. پاسخها به دو صورت خلاصه یا Summary و یا فردی Individual قابل مشاهده می باشند.

پاسخ ها

 

در نوار بالای صفحه نیز امکان تغییر رنگ تم ، مشاهده پیش نمایش و تنظیمات فرم فراهم می باشد.

دیگر امکانات فرم

پرسش های متداول :

۱- از کجا بفهمیم که فرم یا آزمون مربوط به کیست؟

پاسخ : می توانید فیلدی را در فرم برای گرفتن نام و نام خانوادگی از کاربر در فرم اضافه و آن را ضروری نمایید. همچنین در بخش تنظیمات فرم می توانید جمع‌آوری آدرس‌های ایمیل را فعال نمایید تا ضمن تکمیل فرم، آدرس ایمیل کاربر نیز از وی خواسته شود.

۲- پاسخ های ثبت شده در کجا قابل مشاهده می باشد؟

پاسخ : در صفحه فرم ساز و در بالای فرمی که ایجاد کرده اید دو گزینه وجود دارد دو زبانه وجود دارد که زبانه پاسخ ها یا Responses می توانید پاسخ های ثبت شده در فرم را مشاهده نمایید.

۳- چگونه فرم را به آزمون تبدیل کنیم ؟

پاسخ : در تنظیمات فرم و در زبانه آزمون یا Quizzes با فعال کردن گزینه Make this a quiz یا به آزمون تبدیل شود می توانید فرم را به آزمون تبدیل نمایید.

۴- آیا امکان محدود کردن کاربر به یک پاسخ وجود دارد ؟

پاسخ : بله در صورتی که در تنظیمات فرم (تنظیمات کلی )گزینه محدود به یک پاسخ را فعال کرده باشید. برای تکمیل فرم باید کاربر باید حتما با حساب گوگل خود لاگین نماید که در اینصورت از هر حساب کاربری فقط یک پاسخ پذیرفته می شود.

138 thoughts on “ساخت فرم ، پرسشنامه و آزمون آنلاین رایگان با فرم ساز گوگل فرم

 1. محمد

  من می خواهم زمان ازمون را خودم تعیین کنم که مثلا این ازمون در مدت ۲۰دقیقه زمان داردوبعد از مدت ۲۰ دقیقه تمام شود چگونه باید این کار را انجام دهیم

 2. فارا

  فرم آزمون رو در گوگل فرم ساختم و لینکش هم به اشتراک گذاشتم. حالا از کجا بفهمم که این فرم تکمیل شده مربوط به کدام دانش آموز است. یعنی دانش آموز در کجا باید اطلاعاتش را وراد کند لطفا راهنمایی بفرمائید ممنونم

  1. پـوپـش نویسنده

   با سلام
   می توانید فیلدی را برای گرفتن نام و نام خانوادگی از کاربر در فرم اضافه و آن را ضروری نمایید.
   همچنین با کلیک بر روی آیکون تنظیمات(آیکون چرخ دنده) در نوار بالای فرم ساز پنجره ای باز می شود که در زبانه یا تب کلی تیک گزینه جمع‌آوری آدرس‌های ایمیل را فعال نمایید تا ضمن تکمیل فرم، آدرس ایمیل کاربر نیز از وی خواسته شود.

 3. سپیده

  سلام من آزمون آنلاین طراحی کرده ام ولی وقتی آزمون انجام میشه امکان پاسخگویی مجدد فعال هست که من میخوام فعال نباشه چه باید بکنم

  1. پـوپـش نویسنده

   با سلام
   امکان محدود کردن کاربر به یک پاسخ وجود دارد اما در اینصورت کاربر باید حتما با حساب گوگل خود لاگین کند.
   در نوار بالا در فرم ساز گوگل بر روی آیکون تنظیمات(آیکون چرخ دنده) کلیک کنید. در پنجره باز شده در زبانه یا تب کلی گزینه محدود به یک پاسخ را فعال نمایید.

 4. خانم معلم

  سلام ، دوتا سوال داشتم
  اول اینکه ایا میشه دانش اموز قبل از ورد به ازمون نام و نام خانوادگیشو بنویسه اصلا این قابلیت رو داره یا نه؟
  دوم اینکه حالا که مثلا دانش اموزان ازمون رو جواب دادن من چجوری برم جواب هارو ببینم و همون صفحهدبرام باز بشه،چون وقتی میرم دوباره سایت گوگل فرم ،ساخت فرم نگار جدید رو بهم پیشنهاد میده من چجوری میتونم برم تو همون صفحه ای که فرم ساختم و اونجا پاسخ هارو مشاهده کنم؟
  ممنون

  1. پـوپـش نویسنده

   با سلام
   مورد اول، قبل از ورود خیر اما می توانید در خود فرم فیلدهایی را برای دریافت نام و نام خانوادگی ایجاد نمایید.
   مورد دوم، برای مشاهده پاسخ ها در هر صورت باید وارد فرم مورد نظر شوید. می توانید صفحه فرم را به bookmark های مرورگر خود اضافه نمایید

 5. خانم معلم

  سلام یه سوال دیگه من ازمون رو ساختم لینک رو برای دانش اموزام فرستادم ولی بعضیاشون میگفتن برام باز نمیشه ایا حتما باید جیمیل داشته باشن

  1. پـوپـش نویسنده

   با سلام
   خیر نیازی به اینکه حتما از سرویس جی میل استفاده شود نیست و می توان هر ایمیل دیگری را ثبت کرد. البته اگر فرم را محدود به دریافت یک پاسخ از کاربر کرده باشید برای تکیمل فرم باید حتما کاربر با حساب جیمیل خود لاگین کرده باشد.

 6. معلم ریاضی

  سلام
  لطفا راهنمایی کنید؛
  چطور می تونم پرسشنامه ی درست شده را به کوئیز تبدیل کنم آیا راهی وجود دارد یا از اول دوباره باید شروع کنم

  1. پـوپـش نویسنده

   با سلام
   در صورتی که فرم شما از نوع quiz یا آزمون باشد در بخش پاسخ ها یا Responses که در مطلب توضیح داده شده امتیاز و نمره هر شخص قابل مشاهده می باشد.

  1. پـوپـش نویسنده

   با سلام
   در صورتی که فرم شما از نوع quiz یا آزمون باشد در بخش پاسخ ها یا Responses که در مطلب توضیح داده شده امتیاز و نمره هر شخص قابل مشاهده می باشد.
   برای اینکه بتوانید فرم را به صورت quiz یا آزمون در آورید کافیست در نوار بالای صفحه فرمساز بر روی آیکون تنظیمات یا setting (آیکون چرخ دنده) کلیک نمایید. در پنجره باز شده در آخرین زبانه، quizzes یا آزمون ها با فعال کردن گزینه “Make this a quiz” یا “به آزمون تبدیل شود” می توانید فرم خود را به آزمون تبدیل نمایید.

 7. حامدرضا

  با سلام، پرسشنامه من قسمتی داره که کاربر باید فایل را آپلود نماید. زمان استفاده از این قسمت، کاربر حتما نیاز به لاگین با اکانت گوگل دارد. چطور می شه این محدودیت را از بین برد. لازم به ذکر که فایل ها بر روی گوگل درایو سازنده ذخیره می شه. ممنون می شم راهنمایی بفرمایید.

  1. پـوپـش نویسنده

   با سلام
   به دلیل سیاستهای امنیتی گوگل، برای فرم هایی که قابلیت آپلود فایل داشته باشند کاربر باید حتما با حساب گوگل خود لاگین کرده باشد و فایلهای آپلود شده نیز به حساب درایو سازنده فرم منتقل می شود و در حال حاضر امکان رفع این محدودیت وجود ندارد.

  1. پـوپـش نویسنده

   با سلام
   در نوار بالای صفحه فرم ساز بر روی دکمه ارسال یا send کلیک کنید. در پنجره ای که باز می شود بر روی آیکونی پیوند (آیکونی که به شکل زنجیر است) کلیک کنید و لینکی که در بخش پیوند قرار گرفته را کپی و از هر طریقی که مد نظر شماست(شبکه های اجتماعی و …) به اشتراک بگذارید.

   ارسال فرم

 8. صادقی

  سلام
  آیا این آزمون قابلیت ورود با نام کاربری و رمز رو داره ؟ اگر نه ، شما چه پیشنهادی برای پایین آوردن احتمال تقلب توی این آزمون میدید؟
  مرسی از پاسخگویی شما

  1. پـوپـش نویسنده

   با سلام
   خود فرم بصورت مستقل خیر اما اگر در بخش تنظیمات فرم پاسخ را محدود به یک پاسخ کرده باشید در آن صورت کاربر باید حتما با حساب گوگل خود لاگین کرده باشد.

 9. مینا

  سلام من آزمون را ساختم و لینکش هم دادم دانش آموزانم. ولی الان که وارد صفحه م میشم نمی تونم جواباشون را ببینم چکار کنم؟ ی فرم بدون عنوان برام باز میشه

  1. پـوپـش نویسنده

   با سلام
   اگر از مرورگر موبایل استفاده می کنید ضمن ورود به فرمساز فرم جدید ایجاد می شود و دیگر فرم قبلی قابل مشاهده نیست که برای مشاهده و ویرایش فرم قبلی می توانید از طریق گوگل درایو خود فرم را انتخاب و ویرایش نمایید.

 10. محمدرضا

  با سلام.
  من آزمون رو ساختم و لینکش رو برای اینکه ببینم کار می کنه یا نه در صفحه شخصی خودم در پیام رسان داخلی گذاشتم اما وقتی از طریق گوشی می خوام وارد آزمون بشم بدون فیلتر شکن وارد نمیشه ناگفته نماند که با کامپیوتر مشکلی نداره .چجوری میشه این مشکل رو حل کرد؟. با تشکر از شما.

  1. پـوپـش نویسنده

   با سلام
   برای مشاهده آزمون نیازی به فیلتر شکن نمی باشد. ممکن است با تغییر آی پی در موبایل مشکل رفع شود. اما اگر رفع نشد ممکن است مشکل از طرف پیام رسان باشد.

  1. پـوپـش نویسنده

   با سلام
   بله – در نوار بالای فرم ساز آیکون سه نقطه وجود دارد که با کلیک بر روی آن منویی نمایش داده می شود که با کلیک بر روی گزینه همه همکاران یا Add collaborators پنجره ای نمایش داده می شود که امکان افزودن همکارن به فرم هم از طریق لینک و هم از طریق حساب گوگل وجود دارد.

 11. محمدرضا

  با سلام
  من آزمون رو طراحی کردم و برای آزمایش لینکش رو در پیام رسان «بله» ارسال کردم اما وقتی خواستم با گوشی خودم وارد لینک بشم بدون فیلتر شکن وارد نشد . میشه آیا کاری کرد که بدون فیلتر شکن هم وارد آزمون شد.
  با تشکر از شما

  1. پـوپـش نویسنده

   با سلام
   برای مشاهده آزمون نیازی به فیلتر شکن نمی باشد. ممکن است با تغییر آی پی در موبایل مشکل رفع شود. اما اگر رفع نشد ممکن است مشکل از طرف پیام رسان باشد.

  1. پـوپـش نویسنده

   با سلام
   برای افزودن پاسخ صحیح، در انتهای هر پرسشی که اضافه می کنید یک گزینه به نام کلید پاسخ یا answer key وجود دارد که با کلیک بر روی آن می توانید پاسخ صحیح و همچنین میزان امتیاز پرسش را مشخص نمایید.

  1. پـوپـش نویسنده

   با سلام
   گوگل فرم این قابلیت را ندارد اما اگر در بخش تنظیمات کلی فرم گزینه محدود به یک پاسخ را فعال کرده باشید کاربر برای تکمیل آزمون اول باید با حساب گوگل خود لاگین نماید.

 12. م

  سلام
  آزمون را ساختم و ارسال کردم چند نفر می گویند روی گزینه ها که می زنند فعال نمی شوند و نمی توانند گزینه ها را انتخاب کنند. لطفا بگویید مشکل از کجاست؟
  با تشکر
  خدا قوت

  1. پـوپـش نویسنده

   با سلام
   باید بپرسید که از چه دستگاهی برای تکمیل آزمون استفاده می کنند، اما به طور کلی نباید مشکلی در انتخاب گزینه ها باشد.

  1. پـوپـش نویسنده

   با سلام
   در بخش تنظیمات فرم و در زبانه آزمون ها یا Quizzes ، و در قسمت گزینه های آزمون یا Quiz options گزینه بعداً پس از بازبینی دستی یا Later, after manual review را انتخاب و ذخیره نمایید. در اینصورت پس از بازبینی و پس از اعلام شما نتیجه و امتیاز به ایمیل آزمون دهنده ارسال می شود.

  1. پـوپـش نویسنده

   با سلام
   برای افزودن پاسخ صحیح، در انتهای هر پرسشی که اضافه می کنید یک گزینه به نام کلید پاسخ یا answer key وجود دارد که با کلیک بر روی آن می توانید پاسخ صحیح و همچنین میزان امتیاز پرسش را مشخص نمایید.

  1. پـوپـش نویسنده

   با سلام
   بطور کلی نباید مشکلی در مشاهده فرم وجود داشته باشد، باید ببینید از چه دستگاهی برای مشاهده فرم استفاده می کنند. ممکن است دستگاهی که از آن استفاده می کنند فونت فارسی را پشتیبانی نمی کند.

 13. فاطمه

  سلام. ازمون ریاضی رو دارم مینویسم اما نمیتوانم از علایم ریاضی استفاده کنم مثل رادیکال و توان و …چگونه و از کدام برنامه میتونم بارگذاری کنم چون از word نشد

  1. پـوپـش نویسنده

   با سلام
   خود گوگل فرم قابلیتی برای افزودن علائم ریاضی ندارد، اما پیشنهادی که خود گوگل جهت درج علائم ریاضی،توابع و … اعلام کرده این است مسئله را بصورت تصویر اضافه نمایید. به اینصورت که مسئله را در نرم افزار ورد یا هر نرم افزار دیگر ایجاد و از آن تصویر اسکرین شات تهیه نمایید و سپس در بخش پرسش در فرم گوگل تصویر را اضافه نمایید.
   برای بررسی بیشتر پیشنهاد می شود این لینک را نیز مشاهده نمایید.

  1. پـوپـش نویسنده

   با سلام
   خود فرم را می توانید به هر زبانی ایجاد نمایید اما در مورد آیتمهای فرم ، مربوط به تنظیمات زبان در حساب گوگل شما می شود. برای تغییر زبان در تنظیمات حساب گوگل کافیست در صفحه اصلی بر روی آیکون منوی اصلی main menu کلیک کنید و در پنجره باز شده بر روی گزینه setting کلیک کنید. در صفحه باز شده در قسمت Language بر روی زبان انگلیسی کلیک کنید. در صفحه ای که باز می شود بر روی گزینه Add another language کلیک و زبان فارسی را اضافه نمایید.

  1. پـوپـش نویسنده

   با سلام
   در انتهای هر پرسشی که اضافه می کنید یک گزینه به نام کلید پاسخ یا Answer key وجود دارد که با کلیک بر روی آن می توانید پاسخ صحیح و در قسمت امتیازها یا points می توانید میزان امتیاز یا نمره پرسش را تعیین نمایید.

  1. پـوپـش نویسنده

   با سلام
   قابلیتی برای افزودن نام و نام خانوادگی قبل از ورود به آزمون وجود ندارد. اما می توانید در خود فرم گزینه های نام و نام خانوادگی را اضافه و آنها را اجباری نمایید.

  1. پـوپـش نویسنده

   با سلام
   احتمالا این را بطور کامل درج نکرده اید. برای ساده تر کردن لینک می توانید از کوچک کننده لینک که در همان بخش ارسال وجود دارد استفاده نمایید.

  1. پـوپـش نویسنده

   با سلام
   اگر از کوتاه کننده لینک استفاده کرده باشید، لینکهای کوتاه شده گوگل فرم توسط واتساپ پشتیبانی نمی شود و باید لینک اصلی را ارسال نمایید.

 14. محمد

  من بعد از اینکه سوالات انلاین رو درست کردم
  گزینه ارسال رو انتخاب کردم و ادرس سایت رو کوتاه کردم
  بعد از کپی آدرس و سرچ اون برا خودم بالا میاره ولی وقتی برا کسی ارسال میکنم برا اون شخص بالا نمیاره. حتی تو گروه هم ارسال می کنم همین اتفاق میفته.
  میخواستم بدونم چجوری این مشکل رو رفع کنم؟؟

  1. پـوپـش نویسنده

   با سلام
   اگر از نرم افزار واتساپ برای انتشار لینک استفاده می کنید لینکهای کوتاه شده گوگل فرم توسط واتساپ پشتیبانی نمی شود و باید لینک اصلی را ارسال نمایید.

  1. پـوپـش نویسنده

   با سلام
   خیر گوگل فرم قابلیتی برای نمایش آی پی تکمیل کنند فرم ندارد. اما در بخش تنظیمات فرم می توانید این قابلیت را فعال کنید که برای تکمیل فرم کاربر باید حتما با حساب کاربری گوگل خود لاگین کرده باشد.

  1. پـوپـش نویسنده

   با سلام
   گوگل فرم قابلیتی برای نمایش آی پی تکمیل کنند فرم ندارد. اما در بخش تنظیمات فرم می توانید این قابلیت را فعال کنید که برای تکمیل فرم کاربر باید حتما با حساب کاربری گوگل خود لاگین کرده باشد.

 15. آروین

  سلام وقتتون بخیر
  آیا این امکان وجود داره ک آزمونهایی ک توسط گوگل فرم ساخته شده رو برای تمرین دانش اموزان و داشتن تنوع سوال در گوگل سرچ کنم و یا آزمونهای طرح شده توسط خودم در گوگل قابل مشاهده باشه
  پیشاپیش از راهنمایی شما سپاسگزارم

  1. پـوپـش نویسنده

   با سلام
   اگر منظور شما نمایش فرم در نتیجه جستجوی موتور جستجو است، خیر فرم ساخته شده توسط گوگل فرم امکان ایندکس شدن در موتور جستجوی گوگل را ندارد. برای اینکه آزمونهای طراحی شده توسط شما در گوگل قابل مشاهده باشد می توانید ساخت سایت را امتحان کنید.

 16. مریم

  سلام
  با گوگل فرم یک نمونه آزمایشی ساختم به فرم آزمون در آوردم و جهت امتحان لینک را برای خودم و شخص دیگری ارسال کردم ولی متاسفانه با آن لینک اصلا وارد مرورگر هم نمی شود شد، و صفحه ای نمی آید، مشکل از کجا است

 17. مريم

  با سلام ایا این امکن وجود داره که شماره تلفنی که از طریق اون وارد لینک ازمون میشیم برای طراح سوال ارسال یادقابل تشخیص باشه؟

 18. فینا.ع

  سلام وقت بخیر
  در زیر سوالاتی که وارد کردیم میشه پاسخ رو هم وارد کرد. در صورتیکه اون قسمت رو پرکنم شرکت کننده ها میتونن جوابو ببینن؟؟

  1. پـوپـش نویسنده

   با سلام
   در زیر هر پرسش دکمه ای با عنوان answer key یا کلید پاسخ وجود دارد که با کلیک بر روی آن می توانید پاسخ صحیح و میزان امتیاز به پرسش را مشخص نمایید. و در صورتیکه پاسخ را در این بخش مشخص نمایید امکان مشاهده آن توسط تکمیل کننده آزمون وجود نخواهد داشت.

  1. پـوپـش نویسنده

   با سلام
   ما موردی مبنی بر هک فرمساز گوگل مشاهده نکرده ایم، اما جهت بررسی بیشتر خود شما نیز می توانید در اینترنت جستجو و در مورد آن تحقیق نمایید.

 19. Mobina

  سلام من میخوام برای هر دانش آموزم یک سوالهای متفاوت طرح کنم یعنی من یک سایت بزارم وبرای بچه ها هر کدوم سوال های متفاوت و شبیه به هم نباشد بیاید میشه آیا این کارو کرد🧐🧐🧐🧐🧐🧐🧐🧐🧐🧐🧐🧐🧐🧐🧐🧐🧐

  1. پـوپـش نویسنده

   با سلام
   در مورد سایت می توانید از cms های آماده مثل سایت ساز پوپش استفاده کنید، اما در مورد آزمون باید برای هر دانش آموز آزمون جداگانه ای را طرح نمایید.

 20. نرگس سلیمی

  خوب بود ولی نمیشه برای یک سوال دوتا نمره گذاشت مثلا اگر گزینه ی الف رو انخاب کرد ۴ نمره بگیرد و اگر گزینه ی ب را انتخاب کرد۱نمره بگیرد

 21. یحیی

  سلام چطور می توانیم دسترسی به شرکت کنندگانی داشته باشیم که اسامی آنها نامرتبط است و با اسم های مجازی وارد شده اند در آزمون؟

  1. پـوپـش نویسنده

   با سلام
   در بخش Responses یا پاسخها و در زبانه Individual یا فردی می توانید پاسخ های ثبت شده هر فرد و اسامی نامرتبط را مشاهده نمایید.

 22. نرگس نجفی

  سلام. من از دانش آموزان آزمون گرفتم و آزمون هر نفر رو تصحیح کردم و بازخورد دادم. حالا چه جوری باید برای هر دانش آموز پاسخ نامه ی آزمون خودش رو ارسال کنم تا ببینه و متوجه اشکالاتش بشه؟

  1. پـوپـش نویسنده

   با سلام
   با در بخش پاسخها یا Responses و در قسمت فردی Individual و با کلیک بر روی انتشار امتیاز یا Release score میزان امتیاز کسب شده برای کاربر (از طریق ایمیل) ارسال می شود.

  1. پـوپـش نویسنده

   با سلام
   پس از انتشار امتیاز،در ایمیل ارسالی به کاربر علاوه بر نمایش امتیاز، لینکی وجود دارد که در آن پاسخ ها نمایش داده می شود.

  1. پـوپـش نویسنده

   با سلام
   اگر فرم را محدود به یک پاسخ کرده باشید از هر ایمیل (جیمیل) فقط یک پاسخ پذیرفته می شود اما پیشنهاد می شود.

  1. پـوپـش نویسنده

   با سلام
   امکان ویرایش پرسش نامه وجود دارد، اما اگر منظور شما پاسخ هایی که ثبت شده است می باشد خیر پاسخ های ثبت شده قابل ویرایش نمی باشد.

  1. پـوپـش نویسنده

   با سلام
   در بخش تنظیمات فرم می توانید فرم را محدود به یک دریافت یک پاسخ نمایید اما اینکه در ورود دوم نتایج آزمون نشان داده شود، در حال حاضر گوگل فرم چنین قابلیتی را ندارد.

 23. Sina

  سلام وقتتون بخیر
  من آزمون رو طراحی کردم و بعد از اینکه دانش آموزان آزمون دادن متوجه شدم امتیاز سوالات پریده ومجموع امتیازاتشون حساب نشده
  الان میشه کاری کرد؟ ممنون

 24. شیما

  سلام وقت بخیر .
  ایا این امکان در ساخت ازمون انلاین وجود دارد که گزینه خروج به ان اضافه شد .
  ازمون ساخته شده و دانش اموز پاسخ داده .اما هنگام خارج شدن با مشکل مواجه شده و نتوانسته از ازمون خارج شود

  1. پـوپـش نویسنده

   با سلام
   در انتهای فرم یا آزمون دکمه ارائه یا sumit قرار گرفته که برای خاتمه آزمون باید حتما کاربر تکمیل کننده فرم بر روی آن کلیک کند. پس از کلیک بر روی این دکمه پیغام ثبت پاسخ به کاربر نمایش داده می شود که نشان دهنده خاتمه آزمون می باشد.

 25. Sina

  سلام مجدد
  ممنون از پاسخگوییتون
  من آزمون رو با یکی از همکاران اشتراک گذاری کردم و ایشون تو سیستم خودشون کلید سوالات رو وارد کرد و مجموع امتیازات هر فرد خودکار محاسبه شد!!!
  در واقع تو سیستم من امتیازات پریده بود و کلیدسوالات بود و برای ایشون که ارسال کردم کلید سوالات نبود و امتیازات بود!!!

  1. پـوپـش نویسنده

   با سلام
   گوگل فرم چنین قابلیتی را ندارد اما پیشنهاد می شود چند آزمون طراحی و برای هر شرکت کننده ارسال کنید.

 26. سمیر

  با سلام، پرسشنامه ای از طریق گوگل فرم تنظیم کردم، بعد از چند وقت، صفحه برای کاربر باز نمیشه و خطای(این صفحه در دسترس نمی باشد) رو میده، در صورتیکه گزینه ی پاسخگویی روشن هستش، لطفا راهنمایی بفرمایید

  1. پـوپـش نویسنده

   با سلام
   پیشنهادی که خود گوگل مطرح کرده این است که یک پرسش دیگر در فرم ایجاد نمایید، ممکن است مشکل رفع شود.

 27. javad

  با سلام
  ۱.آیا میشه برای هر شرکت کننده سوال ها جابجا باشد؟
  ۲.آیا امکان دارد مثلا ۲۰سوال طراحی و به صورت رندوم ۱۰ سوال برای هر دانش آموز نشان داده شود؟

  1. پـوپـش نویسنده

   با سلام
   خیر گوگل فرم چنین قابلیتی را ندارد، اما می توانید چند آزمون طراحی و همزمان در اختیار آزمون دهندگان قرار دهید.

 28. S.h

  با سلام آیا ممکنه مثلا چند دسته سوال مختلف رو قرار بدیم در سایت و به هر دانش آموز ، یک دسته سوال مختلف بیفته؟
  آیا گوگل فورم چنین قابلیتی داره؟

 29. رضا کامرانی

  سلام
  لطفا در صورت امکان راهنمایی کنید به چه شکلی میتونم از یک فونت فارسی دیگه در نظر سنجی استفاده کنم
  امکان تغییر فونت فارسی وجود دارد؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *