طراحی سایت کودکان :۱۰ نکته برای ساخت یک وبسایت مناسب کودک

وب سایت هایی که به خوبی طراحی شده اند زیبایی و شگفتی خاصی دارند.  به طور کلی عملکرد یک وب سایت در هنگام بررسی ایجاد یک تجربه بهینه  برای کاربر قابل توجه است و عنصر طراحی می تواند جنبه ای جذاب و کاربردی باشد.

پس چه اتفاقی می افتد که بچه ها را نیز وارد این تجربه کنید؟ طراحی وب سایت برای بچه ها یک کار کاملاً متفاوت است زیرا  ، بچه ها کاملاً متفاوت از بزرگسالان به دنیا نگاه می کنند!

یکی از طراحان وب سایت کودک  می گوید: “این  طراحی باید واضح ، جذاب و استفاده از آن آسان باشد.” “هنگام طراحی سایت برای کودکان ، باید بیشتر بصری فکر کنید. آنها همیشه در راهی که برای پیمایش در یک وب سایت انتخاب می کنند مانند ما بزرگسالان منطقی نیستند. “

بنابراین چگونه سبک خود را متناسب با این بچه ها تنظیم  کنید؟ ما با برخی از متخصصان طراحی وبسایت صحبت کردیم و تحقیقات خود را انجام دادیم تا نکات اصلی را در زمینه طراحی وب سایت های مناسب سن کودکان به شما ارائه دهیم.

۱۰ نکته برای طراحی وب سایت کودکان

در اینجا چند نکته وجود دارد که باید هنگام طراحی سایت کودکان به خاطر بسپارید

۱-آن را رنگارنگ کنید

دلیلی وجود دارد که اکثر شخصیت های کارتونی در تلویزیون بسیار زنده و درخشان هستند – رنگ ها چشم را مجذوب خود می کنند! بچه ها رنگهای جسورانه و شاد را دوست دارند ، بنابراین مطمئن شوید که در وب سایت متن و  بازی  ، موسیقی و انیمیشن استفاده کرده باشید.

۲-از انیمیشن استفاده کنید

چه در کارتون های متحرک و چه در نوشته هایی که سراسر صفحه می رقصند ، کودکان جذب حرکت می شوند. به طور معمول این کار با Adobe Flash یا JavaScript ایجاد می شود ، انیمیشن می تواند ورودی های سرگرم کننده و شخصیت های جذاب را که حرکت می کنند و صحبت می کنند  را زنده کند. این کمک می کند تا تجربه ای برای کاربران کودک ایجاد شود که  آنها احساس کنند انگار واقعاً در دنیای وب سایت هستند.

  1. همه چیز را راضی نگه دارید

چه کسی نمی خواهد که با چیزی شاد درگیر شود؟ بچه ها به خصوص به شخصیت ها و موقعیت های شاد و سرحال علاقه مند می شوند ، بنابراین ایجاد یک صفحه اصلی یا بازی برای جذب روحیه ی کودکان یک مزیت بزرگ خواهد بود.

کارلی استاندر ، مدیر وب سایت و طراحی گرافیک در Miles Technologies می گوید: “هنگام ساخت وب سایت برای کودکان ، به دنبال جلب حواس انها باشید. وی اضافه می کند که رنگهای روشن احساس خوشبختی را تحریک می کنند و در نتیجه باعث ایجاد خلق و خوی مثبت می شوند. خواه از عکس بچه های شاد استفاده کنید و یا اشکال شادی را روی شخصیت های کارتونی طراحی کنید یا مکانی هیجان انگیز و تخیلی از خود نشان دهید ، مطمئناً بچه ها را مجذوب تصاویر نشاط آور خواهید کرد.

۴- گروه سنی هدف خود را بشناسید

اگرچه تمام وب سایت های مخصوص کودکان باید روشن ، رنگارنگ و شاد باشند ، اما باید به خاطر داشته باشید که کاربران ایده آل شما چند ساله هستند. کودکانی که بین سه تا پنج سال سن دارند احتمالاً از رنگ های تمیز ، شخصیت های شایان ستایش و متن بسیار کم لذت خواهند برد. بچه هایی که کمی بزرگتر هستند – مثلاً نه تا دوازده ساله – بیشتر مطالعه می کنند و متن بیشتری را می خوانند. آنها از بازی های تکراری که برای کودکان کوچکتر در نظر گرفته شده است دور می شوند ، بنابراین اطمینان حاصل کنید که همه چیز را برای آنها جالب و جذاب نگه دارید.

  1. تخیل نکته ای کلیدی است

به گفته وال استریت ژورنال ، تمرین تخیل برای رشد شناختی کودک ضروری است و می تواند به خلاقیت ، کسب مهارت های اجتماعی ، کاهش استرس و موارد دیگر کمک کند . بچه ها از سرزمین های جادویی هیجان زده می شوند و وقتی با یک وب سایت ارتباط برقرار می کنند ، با آن جهان انس می گیرند.

کوه ها را با یک خلیج زیبا در اقیانوس که زیر  آن است و دارای دلفین است ، گسترش دهید و یا یک نقشه گنج با X ایجاد کنید که تکان میخورد. در حالی که برخی خلاقیت ها به موضوعی که در اطراف آن طراحی می کنید بستگی دارد ، اما فراموش نکنید که هر زمان ممکن در تخیل غرق شوید.

  1. جهت یابی بصری بسازید

بچه ها همیشه هنگام پیمایش در یک وب سایت یک مسیر منطقی را انتخاب نمی کنند ، بنابراین دکمه های بزرگ و پررنگ با زبانی واضح یک نکته ضروری است. همچنین جا برای  جذابیت بیشتر در طراحی وجود دارد. کودکان معمولاً برای انجام بازی و سرگرمی به وب سایت ها می آیند ، بنابراین منویی که آیکون های رنگی دارد یا در بالای بام خانه نوشته شده است بسیار جذاب تر از یک منوی ساده و تمیز در سمت چپ صفحه خواهد بود.

  1. میزان متن را کنترل کنید

بسیاری از بزرگسالان برای به دست آوردن اطلاعات یا برقراری ارتباط از وب سایت ها بازدید می کنند ، بنابراین متن نسبتاً مناسب برای انها در نظر گرفته می شود. هنگام کار با ساخت وبسایت برای کودکان ، حتماً متن را به حداقل برسانید و بیشتر به گرافیک ، رنگ ، شکل و کاراکتر اعتماد کنید.

۸- از جنبه ابتکاری استفاده کنید

ایجاد یک وب سایت برای کودکان به معنای وجود فضای زیادی مبنی بر اصل و اصول نیست.نیازی به پایبندی به سنت های کلاسیک مانند خطوط تمیز و فضای سفید زیاد نیست. خلاق باشید چرا آن را به یک فیل تبدیل نمی کنیم؟ منوهای خود را به روشی خلاقانه قرار دهید . مبتکرانه را انتخاب کنید – این امکانات بی پایان هستند!

  1. آن را تعاملی کنید

کودکان از درگیر شدن با ویژگی های وب سایت هایی که مرور می کنند لذت می برند. به آنها اجازه دهید شخصیت بسازند ، با خود رقابت کنند یا اتومبیلی را که در جاده سرعت دارد ، “رانندگی” کنند. مهم نیست که بچه ها به چه صفحه ای متصل می شوند ، باید نوعی عنصر تعاملی وجود داشته باشد که به آنها امکان کنترل عملکرد در صفحه را بدهد.

  1. فضایی برای انواع رسانه ها ایجاد کنید

بچه ها از همه راه ها یاد می گیرند ، بنابراین مطمئن شوید که انواع مختلفی از رسانه – مانند ویدئو ، موسیقی و بازی – را به وب سایت خود اضافه کنید. این امر نه تنها به مقابله با دامنه توجه کوتاه کودکان کمک می کند ، بلکه رسانه ها می توانند به کودک کمک کنند چیزها را بهتر به خاطر بسپارد.

آماده استفاده از تخیل خود هستید؟

بدون شک ، طراحی وب سایت برای کودکان یکی از جالب ترین تجربیاتی است که ممکن است به عنوان یک طراح وب داشته باشید. لازم است که خود را جای کودک بگذارید و تصور کنید که هنگام مرور چه چیزهایی برای او جالب و جذاب است. یکی از بهترین کارهایی که می توانید هنگام طراحی وب برای بچه ها انجام دهید این است که یک کودک واقعی آن را برای شما آزمایش کند!

اگر شما به طراحی وب برای کودکان عادت ندارید ، این امر می تواند چالش برانگیز باشد ، مانند هر نوع طراحی وب. نکته اصلی ایجاد روندی موفقیت آمیز است.

مطالب مرتبط :

طراحی سایت نمایشگاهی

طراحی سایت دفتر هواپیمایی

ساخت وبلاگ حرفه ای با دامنه اختصاصی و بدون تبلیغات

One thought on “طراحی سایت کودکان :۱۰ نکته برای ساخت یک وبسایت مناسب کودک

  1. بازتاب: طراحی سایت کودکان :10 نکته برای ساخت یک وبسایت مناسب کودک | این خبر - خبرخوان تخصصی و آموزشی طراحی سایت و فروشگاه اینترنتی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *