بررسی مراحل راه اندازی فروشگاه اینترنتی لباس

بررسی مراحل راه اندازی فروشگاه اینترنتی لباس

راه اندازی فروشگاه اینترنتی لباس و مراحل آن و البته روش راه آن موضوعی است که در این مقاله سعی کرده ایم اطلاعاتی پیرامون آن برای شما ارائه دهیم و البته در بخش های به نکاتی اشاره شده است که با در نظر گرفتن آن ها می توانید در ساخت فروشگاه اینترنتی لباس موفق باشید و سود خوبی را از راه کسب کنید . تنوع و تعداد بیشماری از فروشگاه اینترنتی لباس در فضای آن لاین در دسترس مشتری است ولی چه چیزی سبب می شود که بتوان همواره مورد رضایت مشتری و توانست استقبال و محبوبیت لازم را کسب کرد؟

تردیدی نیست علاوه بر اعتبار لازم و البته کیفیت اجناس و محصولات موجود ابتدا نیاز است دیدگاه خوبی در نظر مشتری داشته باشیم تا ابتدا آن ها را به خرید سوق دهیم مراحل بعدی بعد از یک بار خرید از شما به کیفیت محصولات و البته قیمت پیشنهادی مربوط بود که می تواند مشتری های شما را همواره حفظ کند. راه اندازی فروشگاه اینترنتی لباس نیازمند برخی اصول و البته نکات خاصی است که در نظر گرفتن آن ها الزامی می باشد.

تعیین دامنه و خرید هاست رایگان برای ثبت دامنه مرحله ی شروع در راه اندازی فروشگاه اینترنتی می باشد در ادامه بعد از ساخت وب سایت مورد نظر محتوای قرار گرفته  باید مناسب و مطلوب باشد به گونه ای که سئو ی لازم در آن رعایت شده باشد که بتواند در جستجوی گوگل رتبه ی بالاتری را متعلق شود

مراحل راه اندازی فروشگاه اینترنتی لباس

در این بخش به طور اجمالی مراحل ساخت فروشگاه اینترنتی لباس را ارزیابی خواهیم کرد :

مراحلی که برای ساخت فروشگاه اینترنتی دنبال می شود شامل :

 • قدم اول: برند محصولاتی که می‌خواهیدقرار است  بفروشید را  از قبل مشخص کنید
 • قدم دوم: مشتریان هدف را تشخیص دهید
 • قدم سوم: ایده‌ های مختلف به کار ببرید
 • قدم چهارم: سیستم مدیریت محتوای فروشگاهی را مشخص کنید
 • قدم پنجم: نیروی‌ انسانی لازم را استخدام کنید و اصول سئو را رعایت کنید
 • قدم ششم: نماد اعتماد
 • قدم هفتم: درگاه پرداخت مطمئن آماده کنید

می باشد . در قدم دوم که اشاره شده است مشتری را هدف قرار دهید منظور نکات زیر را ارزیابی کنید.

 • سن و البته جنسیت و همچنین محل اقامت را بررسی کنید به عنوان مثال مشخص کنید کالای مد نظر برای زنان و دختران بین گروه سنی خاص است .
 • الگو های رفتاری را مشخص کنید به عنوان مثال سلیقه های مختلف را مد نظر داشته باشید
 • انگیزه ها و اهداف اصلی باید مشخص شود نکاتی از جمله خوش‌ پوشی و شاید Show-Off کردن مورد ارزیابی قرار گیرد

شروع کار برای راه اندازی فروشگاه اینترنتی لباس اگرچه آسان به نظر می رسد ولی در گام های بعدی برای موفقیت همین مراحل آسان بسیار تاثیر گذار است به عنوان مثال هاست رایگان انتخابی برای کسب رتبه های بالاتر در گوگل محدودیت های بسیاری دارد ،اگرچه رایگان می باشد و هزینه های راه اندازی را شامل نمی شود ولی با استفاده از آن ها در سال های بعدی مشکل بسیاری به وجود خواهد آمد.

رازهای موفقیت در راه اندازی فروشگاه اینترنتی لباس

با توجه به جایگاه اینترنت و گوشی های همراه در زندگی ما جای تردیدی نیست که فروشگاه های اینترنتی توانسته اند محبوبیت و استقبال عمومی را به طور کامل کسب کنند . فروشگاه اینترنتی لباس نیز در مقام ویژه ای قرار گرفته است . اگر برخی از اصول ها رعایت شود می توان سود بسیار خوبی از این نوع فروشگاه های مجازی و آن لاین کسب کرد.

بهره مندی از فروشگاه اینترنتی لباس دارای مزیت های منحصر است به عنوان مثال عدم نیاز به محل برای فروش و البته عدم نیاز به انبار سبب شده است اینگونه از فروشگاه ها از نظر فروشنده نیز محبوب باشد ولی ساخت و راه اندازی کسب و کار اینترنتی فروش لباس نیازمند برخی از اقدامات است که اگر به صورت اصولی انجام شود موفقیت دو چندان را به همراه خواهید داشت .  حال ممکن است بپرسید چه اقداماتی باید انجام شود که موفق لازم در فروشگاه اینترنتی لباس کسب گردد .

از جمله رازهای موفقیت در فروشگاه اینترنتی لباس  می توان  به صفحه ی اول سایت فروشگاه اینترنتی لباس نقش بسیار مهمی در جذب مشتری دارد و باید بسیار خوانا و واضح باشد . صفحه ای که سرشار از اطلاعات مختلف و تو در هم باشد برای مشتری به سختی قابل درک خواهد بود و به همین دلیل ممکن است بدون تلاش برای درک صفحه ی شما از مانیتور سیستم کامپیوتری بسته شود.

 

در مورد هدف از راه اندازی فروشگاه اینترنتی و نکات کلیدی که باید بدانید بیشتر بخوانید

 

صفحه ی محصول و گزینه های افزودن به سبد خرید ، قیمت و تصویر محصول باید به طور کامل مشخص باشد . مشتری نمی تواند زمان گرانبهای خود را صرف جستجو و پیدا کردن بخش های مختلف کند و بسیار طبیعی است بعد از اندکی تلاش به دلیل همین مشکلات از خرید صرف نظر کند .

روش های فروش با راه اندازی فروشگاه اینترنتی لباس

برای راه اندازی فروشگاه اینترنتی لباس می توانید روش های فروشگاه ساز پوپش را نیز به کار بگیرید که همه ی مراحل یاد شده را با موفقیت انجام می دهد  و البته سعی کنید  قیمت اجناس و کیفیت محصولات به فروش رسیده را ارتقا دهید تا بتوانید بعد از جذب مشتری آن ها را جزو مشتریان وفادار خود نگه دارید .

همیشه برای سوال های زیر چالشی فراهم کنید در این حالت می توانید ارزیابی خوبی از فروشگاه اینترنتی لباس مربوطه داشته باشید.

 • بررسی اینکه آیا قیمت محصولات ارائه شده  نسبت به رقبا مناسب است ؟
 • بررسی اینکه آیا مشتریان مورد نظر را اشتباه انتخاب نکرده‌اید؟
 • بررسی اینکه آیا بازار خوبی برای خرید محصولات شما موجود ندارد؟

ناگفته نماند در راه اندازی فروشگاه اینترنتی دو نکته ی اصلی نام و لوگوی مناسب برای فروشگاه اینترنتی خود را فراموش نکنید زیرا به وسیله ی این نام شناخته خواهید شد و البته سعی کنید در انتخاب دامنه و البته نام از کلمات ساده استفاده کنید که به آسانی در ذهن مخاطب باقی بماند.

به طور دوره ای و در صورت نیاز تغییرات جزیی در بخش های مختلف سایت مربوطه انجام دهید و در همه ی تغییرات سعی کنید دسترسی مشتری به بخش های مختلف را آسان کنید .در بخش قبلی مراحل ساختن فروشگاه اینترنتی حرفه ای و کامل مشخص شد  ، مراحل ذکر شده اگر چه آسان به نظر می رسند ولی برای موفق بودن باید جزییات مختلفی را در هر کدام از آن ها رعایت کنید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *